05
Nis

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 31 Mart günü güvenlik güçlerine yönelik gerçekleşen bombalı saldırıda ağır yaralanan Gümüşhaneli Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş (40) şehit oldu.
Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunun Otogar Mevkii'nde teröristler polis servis midibüsü geçerken yol kenarındaki bomba yüklü aracı infilak ettirmiş ve 8 polis şehit olmuştu.
Olayda ağır yaralanan Gümüşhane’nin merkeze bağlı Aktutan köyü nüfusuna kayıtlı Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım servisinde tedavi ediliyordu. 
Durumu ciddi olan ve bugün sabaha karşı son nefesini vererek şehadet mertebesine erişen Aktaş’ın evli ve bir çocuk babası olduğu, Artvin’de görevliyken geçici görevle Diyarbakır’a gittiği öğrenildi.
Aktaş için bugün öğlen saatlerinde Diyarbakır’da tören düzenlenecek ve naaşı Gümüşhane’ye gönderilecek.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 31 Mart 2016 Perşembe günü polis servis aracına bombalı araçla düzenlenen hain saldırıda ağır yaralanan ve bugün sabah saatlerinde şehit olan Özel Harekat Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş (40), yarın öğle namazının ardından Emirler Mezarlığında toprağa verilecek.
Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada Şehit Komiser Yardımcısı Aktaş’ın 6 Nisan Çarşamba günü öğle namazına müteakiben Zafer Meydanında kılınacak cenaze namazı ve törenin ardından Emirler Mezarlığı’nda toprağa verileceği bildirildi.
Açıklamada, “Aziz Şehitlerimiz ile son günlerde yaşanan terör olaylarında vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere Aziz Milletimize sabır ve başsağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada ayrıca Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli olup, geçici görevle Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Özel Harekat Polisimiz Yaşar Yavaş (43) ise devam eden operasyonlar sırasında şehadet mertebesine eriştiği ifade edildi.