18
Nis

Tunceli’nin Pülümür ilçesinden havalanan ve daha sonra Sarıgül köyünün 2 bin 500 metre rakımlı Mahmutboğazı mevkiinde olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen helikopterde Gümüşhaneli hemşehrimiz 29 yaşındaki Hakim Onur Alan’ın da şehit olduğu öğrenildi.

İlk incelemeler sonucunda olayın herhangi bir terör saldırısı sonucu gerçekleşmediği, olumsuz hava şartlarından kaynaklandığı ifade edilen kazada 7 polis memuru 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebat olmak üzere toplam 12 personel şehit oldu.

Tunceli’nin Ovacık Adliyesi'nde 4 aylık hakim olan Onur Alan, düşen sikorsky helikopter içinde görev yerine dönerken şehit oldu. Aslen Gümüşhaneli olan fakat Ordu doğumlu olan 29 yaşındaki genç hakim Onur Alan, referandum için bulunduğu Tunceli'den görevli olduğu Ovacık Adliyesi'ne geri dönüyordu. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Hakim Onur Alan’ın aslen Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinden olduğu öğrenildi.

Alan’ın öğretmen olan babasının Ordu’da görev yaptığı ve daha sonra emekli olarak buraya yerleştiği, aslen Kelkit ilçe merkezinden olduğu öğrenildi. Alan’ın cenazesi yarın Ordu’da kılınacak cenaze namazı ve törenin ardından yine burada toprağa verilecek.

Alan’ın Kelkit ilçe merkezinde yaşayan akrabaları ise acı haberi aldıktan sonra Ordu’ya hareket etti.