11
Ağu

Trabzon Maçka Köprüyanı köyünde yüzlerce kadın, terör örgütü PKK’nın şehit ettiği 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü bekliyor. Maçka Merkez Camisi’nde cenaze namazı kılınan Eren, evinin yanı başındaki mezara defnedildi. Eren’in annesi Ayşe Bülbül’ün ağıdı yankılanıyor dağlarda, ormanlarda. “Hangi yaralarımı diyeyim/Hangi yükümü tutayım/Aldın da tomurcuk gülümü/ Çıkardın da bir gözümü...” Yürek dayanacak gibi değil. 

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'nın saldırısı sonrası şehit olan kahraman Türk evladı 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün 2 ay önce sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan paylaştığı mesaj, sosyal medyada gündem oldu. Eren Bülbül'ün sosyal medyadaki Facebook hesabından yaptığı "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" mesajı. Twitter'da en çok konuşulan konular arasına giren şehit Eren’in mesajı herkesi duygulandırdı. Trabzon’da terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde gözlerini hayata yummuştu. Eren'in şehadeti ailesini ve ülkeyi yasa boğdu.

 Gümüşyurt ailesi olarak diyoruz ki dün Çanakkale’de bugün Maçka’da iyi ki varsınız.Senin gibi kahramanlar var oldukça vatan var olacaktır.Ecdadımızın heybeti ma`ruf-u cihandır. Fıtrat değişir sanma bu kan yine o asil kandır.