15
Şub

Güzel Şehrimiz Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün, milli birlik ve beraberlik şuurumuzun somut bir ifadesi olarak tarihe altın harflerle yazılan önemli bir günü idrak etmekteyiz.

Kahraman milletimiz inanç ve umutlarıyla “makûs bir talihi” yenmiş; Gümüşhane’mizi 15 Şubat 1918 tarihinde tam ve ebedi bağımsızlığına kavuşturmuştur. Bu şanlı zafere ev sahipliği yapmış olan topraklarımız; o günlerin gurur ve onurunu yaşatmaya devam etmektedir.

Her safhası büyük fedakârlıklarla bezenmiş Milli Mücadelemiz; kahraman Mehmetçiklerimizin gönlündeki vatan sevgisi, aziz milletimizin de bağımsızlık aşkıyla kazanılmıştır. Hiç şüphesiz elde edilen eşsiz zaferler; ecdadımızdan aldığımız bu güç ve cesaret, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan en büyük kıvanç ve güven kaynaklarımızdır.

Gümüşhane’mizin kurtuluş günü vesilesiyle ecdadımızın Türk Milletine en önemli emaneti olan “bağımsızlık şuurunu” bir ve beraber olarak ilelebet muhafaza edeceğimizi vurgulayarak; bizlere bağımsızlığı kazandıran kahraman ecdadımızı, askerlerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.