Tarihçe


ÖZEL GÜMÜŞYURT YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURLARI 2009 yılında GÜMÜŞYURT SAN. TİC.LTD. ŞTİ. adı altında ALİ ÖZTÜRK ve ortakları tarafından kurulmuş ve Yüksek Öğretim Öğrencisi konaklama sektörünün oluşmasında öncü olmuştur ve her zaman en kaliteli ve en yüksek memnuniyet ile öğrenciye hizmette lider olmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir.

Çağ atlayan Türkiye’de, sanayi ve endüstri ve diğer birçok alanında gelişmeler yaşanırken, pek çok alanda iş sahaları açılmaktaydı. Öğrenciler kalacak yer ihtiyaçlarını devlet yurtlarından, özel evlerden, vs. yerlerden tam anlamıyla karşılayamamaktayken,  artan kapasite ile birlikte sağlık (kalite), zaman ve maliyet bakımından da sorunlar yaşanmaktaydı.

“HER ÖĞRENCİ BİZİM İÇİN ÖZELDİR. KALACAK YER SORUNUNUZA ÇARE ARAMAYIN, BİZİ ARAYIN “ sloganı ile bu sorunu ortadan kaldırarak, ÖĞRENCİ KONAKLAMA sektörüne yeni bir ivme kazandıran ÖZEL GÜMÜŞYURT YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU, ‘’KALİTE’DEN ve MEMNUNİYETTEN ÖDÜN VERMEYİZ ‘’ politikasıyla da 2012 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

ÖZEL GÜMÜŞYURT YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURTLARI, üretim için kendine oluşturduğu yapıyı en iyi şekilde biçimlendirmiş ve hizmetini sıhhi ve hijyenik her türlü tedbirin alındığı tüm birimlerinde sağlıklı biçimde yerine getirmektedir.

ÖZEL GÜMÜŞYURT YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURTLARI yeni yılında; Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde, çağdaş yönetim organizasyonu; yenilikçi vizyonu ve liderlik misyonuyla sektöründe parlamaya devam edecektir.