Yönetim Kurulu Başkanı


ALİ ÖZTÜRK
GAZETECİ-YAZAR


1959 Yılında Gümüşhane'nin Torul İlçesi Işık Köyünde doğdu.1970 yılında başladığı Trabzon İmam Hatip Lisesi'ni 1977 yılında bitirdi.Aynı yıl bir kamu kurumunda göreve başladı.Kazandığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne siyasi olaylar dolayısıyla bir yıl gecikmeli gitti.1983 yılında bu fakülteden mezun olarak tekrar Trabzon'a döndü.Okuduğu 4 yıllık sürede bir kamu kurumunda gündüz çalıştı, gece öğrenimini sürdürdü.

1986-1989 yılları arasında Trabzon Basın Yayın Enformasyon Müdürlüğü'ünde şube müdürü olarak 3 yıl görev yaptı.Ardından müdür yardımcısı olarak atandığı Trabzon Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde 1993 yılına kadar görev yapan Öztürk,1993 yılı Eylül ayında Trabzon'un ilk radyosu olan Gökkuşağı Radyosu'nu Kurdu.

17 yıllık memuriyetinden 1994 yılında istifa ederek radyonun başına geçti.1995 yılı başında Gökkuşağı TV'yi kurdu.Radyoların yasajlandığı süreçte,kiraladığı tekneyle uluslararası karasularına açılarak 72 saat yayın yapmak suretiyle yasağa direndi.Bu eylemiyle uluslararası sivil itaatsizler litaratürüne geçti.1999 yılı sonuında Gökkuşağı Radyo-TV'yi satarak,2000 yılı Mayıs ayında günlük yayın yapan Karadeniz'den Günebakış gazetesini çıkarmaya başladı.Bölgenin vizyonu olarak nitelendirdiği günlük Günebakış gazetesi bugün 21 yaşında.

2009 yılında ortakları  ile kurduğu  GÜMÜŞYURT SAN. TİC.LTD. ŞTİ. tarafından yapımına başlanan ÖZEL GÜMÜŞYURT YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU ,2012 yılında hizmete girmiş ve Yüksek Öğretim Öğrencisi konaklama sektörünün oluşmasında öncü olmuştur ve her zaman en kaliteli, en yüksek memnuniyet ile öğrenciye hizmette lider olmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ali ÖZTÜRK evli ve 3 çocuk babasıdır.